09352949765

آموزش رزومه نویسی به زبان انگلیسی

رزومه نویسی و نحوه نگارش حرفه ای آن موضوعی است که در این مقاله از وبسایت آموزش زبان انگلیسی مردان وب به آن خواهیم پرداخت. باتوجه به اهمیتِ داشتنِ رزومه کاری و تحصیلی برای مهاجرت و برخی مشاغل خاص در داخل کشور و نبود آموزش حرفه ای در این زمینه، تصمیم گرفتیم به شما روش حرفه ای نوشتن رزومه به زبان انگلیسی را بیاموزیم.

رزومه چیست؟

رزومه کلمه ای است انگلیسی با املاء: Resume و در اصطلاح به متنی گفته میشود که شامل خلاصه ای از عملکرد هر فرد در زمینه های شغلی، تحصیلی، ورزشی، هنری، مهارت های فنی و حرفه ای و سایر استعدادهای و دستاوردها وی می باشد و برای پذیرش فرد و استخدام وی در شرکت دلخواه و مورد نظرش به کارفرما مربوطه ارائه میشود. به عبارت دیگر می‌توان گفت رزومه کاری به زبان انگلیسی یا به زبان فارسی از زندگی و عملکرد ما یک تصویر ذهنی‌ کامل به خواننده میدهد.

نگارش صحیح رزومه انگلیسی

 

برای خرید و دانلود دوره آموزش نگارش صحیح رزومه نویسی انگلیسی لینک پایین را بزنید

خرید دوره رزومه نویسی به انگلیسی

 

رمز فایل: mardanweb.ir

نوشتن رزومه به زبان انگلیسی برای مهاجرت و یا شاغل شدن در شرکت هایی خاص و با قوانین ویژه استفاده میشود؛ برای مهاجرت و زندگی در خارج از ایران و کشور های انگلیسی زبان، داشتن رزومه به زبان انگلیسی در کنار داشتن مدرک آیلتس ضروری است. از آنجایی که فرستادن رزومه و خواندن آن توسط کارفرما یا مسئولین تعیین صلاحیت راهی است برای معرفی خودتان به عنوان فردی توانمند آن هم در چند لحظه کوتاه،پس ضرورت هوشمندانه نوشتن رزومه را دست کم نگیرید.

سرفصل های دوره:

 • فرمت رزومه انگلیسی
 • نوشتن objective در روزمه انگلیسی
 • رزومه انگلیسی چند صفحه باشد؟
 • نگارش رزومه وقتی سابقه کار نداریم
 • نحوه بیان سوابق تحصیلی در رزومه
 • نحوه بیان مهارت ها و گواهینامه ها در رزومه انگلیسی
 • نحوه نگارش اطلاعات فردی در رزومه

کلیه عزیزانی که محصول آموزش رزومه نویسی را خریداری میکنند، به مدت یک ماه جهت نوشتن رزومه انگلیسی خود توسط مهندس مردان پشتیبانی خواهد شد.

انواع رزومه نویسی به زبان انگلیسی

رزومه نویسی ترتیبی (Chronological resume):

رزومه های ترتیبی یکی از متداول ترین نوع رزومه های انگلیسی زبان هستند. در این مدل رزومه به طور معمول سوابق شغلی فرد در یک خط زمانی و با ذکر دقیق تاریخ نوشته میشود.اکثر شرکت ها برای استخدام، از شخص مورد نظر ارائه چنین رزومه ای را انتظار دارند.

درواقع با این رزومه در همان نگاه اول، کارفرما به روند صعوی یا نزولی رشد شما و تاریخچه شغلیتان پی ‌میبرد. اگر سوابق شغلی شما مرتبط با شغل موردنظر کارفرماست و بین سوابق کاری خود وقفه ندارید، بهترین نوع رزومه برای شما رزومه ترتیبی است.

رزومه نویسی مهارت‌ محور (Functional resume):

در این مدل رزومه تمرکز اصلی بر روی معرفی مهارت های هر فرد است و درست کردن خط زمانی در این مدل رزومه، اولویت اول ما نیست. بهتر است سوابق شغلی خود را بدون هیچ توضیح اضافه ای بعد از مهارت ها بنویسید؛ برای مثال اگر به تازگی درستان تمام شده و هنوز وارد بازار کار نشده اید که بتوانید رزومه کاری برای خود داشته باشید، بهتر است از این مدل رزومه انگلیسی مهارت محور استفاده کرده و به معرفی توانایی ها و قابلیت های فردی و اجتماعی خود بپردازید.

رزومه نویسی ترکیبی (Combination resume):

استفاده از رزومه ترکیبی مانند داستان ساختن برای خود میباشد و شما در این نوع رزومه انگلیسی هم موارد ترتیبی و هم موارد مهارت محور را ذکر خواهید کرد.

رزومه نویسی هدفمند (Targeted resume):

در رزومه نویسی هدفمند، از یک فرمت رزومه از پیش آماده شده برای هرکاری استفاده نمیشود و رزومه  از ابتدا و باتوجه به معیار های شرکت یا دانشگاهی که قصد رفتن به آنجا وجود دارد، نوشته میشود. البته تا جای ممکن بهتر است از کلمات کلیدی عینا مطابق با آگهی استخدام استفاده نکنید، تا رزومه شما از حالت طبیعی خارج نشود.

 سی وی (cv) چیست؟

سی وی CV مدرکی است که برای ارائه صلاحیت ها و دستاوردهای تحصیلی و علمی یک فرد و برای درخواست استخدام شغل های دانشگاهی و آکادمیک مورد استفاده قرار می گیرد. در اکثر مواقع سی وی CV همانند یک نمونه رزومه رفتار می کند و برای نمایش اطلاعات دقیق و مفصل از سوابق تحصیلی و شغلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کلمه سی وی مخفف Curriculum Vita که به معنای خلاصه ای از زندگی است و اغلب با عنوان اختصاری سی وی CV شناخته می شود، سی وی مفصل تر و جامع تر از یک رزومه معمولی است و در نتیجه طول آن و تعداد صفحاتش نسبت به یک رزومه کاری بیشتر میباشد.

تفاوت رزومه با سی وی 

در سی وی به طور مفصل و با تمام جزئیات سوابق شغلی و حرفه ای فرد نوشته میشود و این مکان وجود دارد که تمام مقالات و نشریات منتشر شده توسط خودتان را به طور کامل و با ذکر جزئیات بنویسید. اما یک رزومه حرفه ای و استاندارد نباید بیشتر از دو صفحه باشد و ممکن است شما مجبور به حذف برخی از مدارک و سوابق خود شوید.

اگر فکر کار برای شرکت های خارجی در داخل یا خارج از ایران را در سر دارید، بد نیست بدانید که برای استخدام در برخی از کشورها CV و برخی از Resume استفاده می‌کنند. برای مثال در آمریکا و کانادا رزومه و در اروپا CV متداول‌تر است و به طور عمومی می توان گفت که بهتر است برای پذیرش در دانشگاه ها از CV  و برای استخدام از رزومه کاری به زبان انگلیسی استفاده کنید.

بخش‌های اصلی یک فایل رزومه

همان طور که تا این بخش متوجه شدیم، رزومه نویسی انگلیسی امر بسیار مهمی است. برای رزومه نویسی قوی و مناسب باید بخش های مختلف رزومه را بشناسید و آنرا با اطلاعات درست و کامل تکمیل کنید. هر بخشی که شما در آن خیلی قوی هستید، در رزومه نیز اصلی تر است. یعنی اگر در چند شرکت بزرگ کار کرده اید، سابقه شغلی شما بخش مهم تر رزومه است. اما اگر دانشجو هستید و سابقه کاری زیادی ندارید، برای نوشتن رزومه و بخش های مختلف آن تمرکز اصلی خود را بر روی  مهارت ها و توانایی های فردی و تحصیلی خود بگذارید.

بخش های اصلی یک فایل رزومه حرفه ای را در ادامه برای شما عزیزان لیست کرده ایم و در انتها دو نمونه فایل رزومه کاری و تحصیلی خوب و به زبان انگلیسی را آورده ایم:

 • اطلاعات شخصی
 • سوابق شغلی
 • سوابق تحصیلی
 • مهارت‌ ها
 • تجربیات و دوره های تخصصی
 • حضور در سمینارهای آموزشی و کنفرانس ها

 

نمونه رزومه های حرفه ای انگلیسی

 

برای خرید و دانلود دوره آموزش نگارش صحیح رزومه نویسی انگلیسی لینک پایین را بزنید

خرید دوره رزومه نویسی به انگلیسی

 

رمز فایل: mardanweb.ir

همین حالا تماس بگیرید!

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

سوالی ندارید؟