09352949765

جزئیات کامل در مورد پارت دوم اسپیکینگ آزمون آیلتس

دوره آموزشی پارت دوم آزمون آیلتس

ثبت نهایی

این روزها برای ورود به شغلی مورد نظر و یا رفتن به دانشگاه های سطح بالای دنیا اولین چیزی که مورد نیاز است، دارا بودن مدرک بین المللی آیلتس می باشد. شرکت در این آزمون و قبولی در آن دارای مراحل مشخصی است. در این مطلب پارت دوم اسپیکینگ آزمون آیلتس را توضیح می دهیم.

 

جهت خرید ویدیوی آموزشی ۲ ساعته ی مهندس مردان درباره “تکنیک های کسب نمره ی ۷ در اسپیکینگ آزمون آیلتس” روز دکمه زیر کلیک کنید:

ثبت نهایی

در صورت بروز مشکل در فرآیند خرید ، با تلفن های ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ و ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵ تماس حاصل فرمایید.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس، آزمونی بین المللی است که شخص را جهت تخصص در زبان انگلیسی می سنجد. این آزمون یکی از معتبر ترین آزمون های انگلیسی در دنیا محسوب می شود که کشور انگلیس آن را برگزار می کند. آزمون آیلتس هم ردیف با آزمون تافل که از طرف کشور آمریکا برگزار می شود، می باشد.

داشتن مدرک آیلتس برای افرادی که قصد گرفتن ویزا برای ادامه تحصیل، کار کردن و مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان را دارند، امتیاز محسوب می‌شود و راه ورود به کشور مورد نظر را هموار می سازد. همچنین برای مهاجرت به کشور های کانادا، نیوزلند و استرالیا داشتن مدرک آیلتس ضروری است.

مراحل آزمون آیلتس

در آزمون بین المللی آیلتس مهارت های نوشتن (Writing)، مکالمه (Speaking)، شنیداری (Listening)، خواندن (Reading) مورد آزمون قرار می گیرد. اجرای هر کدام از مراحل دارای قوانین مخصوص به خود است و در نهایت نمره‌ی کلی امتحان، میانگین نمره ی کسب شده در چهار مهارت می باشد. طیف نمره ی این آزمون از صفر تا نه است که نمره ی شش به بالا، نمره خوبی به حساب می آید.

آزمون آیلتس دارای دو گونه ی جنرال و آکادمیک است که نوع آکادمیک آن برای ورودی دانشگاه ها مورد نیاز می باشد و آزمون جنرال برای مهاجرت به کشور های نیوزلند، کانادا و استرالیا است. در روز امتحان ابتدا به سوالات شنیداری (Listening) سپس خواندن (Reading) جواب می دهند و بعد از آن سوالات نوشتن (Writing) باید پاسخ داده شود. تاریخ برگزاری آزمون مهارت مکالمه (Speaking) که در قالب مصاحبه برگزار می شود، از قبل به داوطلبان اعلام می شود.

آزمون مهارت مکالمه (Speaking)

یکی از اساسی ترین مهارت های زبان انگلیسی مهارت مکالمه است و بدون شک بیشترین کاربرد را برای کسانی که قصد سفر و یا مهاجرت به خارج از کشور را دارند، دارا می باشد. در آزمون آیلتس مهارت مکالمه یا اسپیکینگ بصورت شفاهی و مصاحبه سنجیده می شود که زمان آن بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه است. آزمون اسپیکینگ آیلتس دارای سه پارت است.

  • در پارت اول که حدود ۴ تا ۵ دقیقه طول می کشد مصاحبه کننده سوالاتی در مورد شغل و محل زندگی و تحصیلات و … می پرسد و متقاضی باید بتواند به خوبی و روان پاسخ سوالات را بیان کند.
  • در پارت دوم اسپیکینگ آزمون آیلتس موضوعی در اختیار متقاضی قرار می گیرد و او باید بتواند یک الی دو دقیقه راجع به موضوع مورد نظر صحبت کند. لازم به ذکر است که قبل از شروع داوطلب، یک دقیقه فرصت فکر کردن در مورد موضوع به داوطلب داده می شود و حتی می تواند موارد مورد نظر خود را یادداشت نماید. پس از اتمام صحبت های داوطلب ممکن است چند سوال راجع به موضوع از وی پرسیده شود.
  • در پارت سوم به مدت ۴ الی ۵ دقیقه مصاحبه کننده و داوطلب در مورد موضوعی که در پارت دوم اسپیکینگ آزمون آیلتس بیان شد صحبت می کنند.

داوطلبان آزمون آیلتس باید دقت داشته باشند که بخش مصاحبه در این آزمون بسیار اهمیت دارد و با افزایش مهارت خود در این زمینه می توانند نمره مورد نظر را کسب کنند.

در روز مصاحبه آزمون آیلتس این موارد را فراموش نکنید!

  • تا جاییکه امکان دارد از پاسخ دادن کوتاه بله یا خیر بپرهزید و سعی کنید توضیحات کافی را ارائه دهید.
  • نامفهوم صحبت نکنید.
  • رسا و روان صحبت کنید.
  • از به کار بردن بیش از اندازه اصطلاحات بپرهیزید.
  • بطور دقیق به سوالات ممتحن گوش دهید تا بتوانید پاسخ درست را ارائه کنید.
  • در صورت اشتباه کردن اصلاح کنید.

مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی به وسیله ی گوش دادن به پادکست های انگلیسی زبان و دیدن فیلم های انگلیسی زبان به راحتی تقویت میشود و کار چندان سختی نیست. فقط کافیست تمرین و تلاش را در کنار هم داشته باشید.

 

جهت خرید ویدیوی آموزشی ۲ ساعته ی مهندس مردان درباره “تکنیک های کسب نمره ی ۷ در اسپیکینگ آزمون آیلتس” روز دکمه زیر کلیک کنید:

ثبت نهایی

در صورت بروز مشکل در فرآیند خرید ، با تلفن های ۰۵۱۳۸۸۴۰۴۰۶ و ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵ تماس حاصل فرمایید.

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.