09352949765

بهترین و ساده ترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که در بین دوستان و آشنایان خود کسی را بشناسید که همواره از یادگیری زبان انگلیسی فراری بوده اند و حتی روش های یادگیری بسیاری را آزموده و به نتیجه ی دلخواه خود نرسیده اند! ممکن است شما نیز جزو آن دسته افرادی باشید که یادگیری زبان انگلیسی برای شما جزو کار های غیر ممکن است اما تصور کنید که در جلسه ای کاری و یا سفری به خارج از کشور، بدون وقفه و روان در حال صحبت به زبان انگلیسی هستید و در آن واحد سخنان نفر مقابل را به خوبی متوجه می‌شوید. مسلما این تصور بسیار دلنشین است و ما در این مقاله به بیان مطالبی پرداخته ایم که باعث می‌شود از این پس یادگیری زبان انگلیسی یکی از کارهای مورد علاقه شما گردد و بتوانید به راحتی این تصور را به واقعیت گره بزنید.

چرا باید انگلیسی بیاموزیم؟

شاید برای همه ی ما در برهه‌ای از زمان این سوال پیش آمده باشد که یادگیری زبان انگلیسی چه فایده ای دارد؟ هر چند که برای بسیاری از افراد یادگیری زبان چالش برانگیز و دشوار است اما از مزایا و فرصت هایی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی برای هر فرد میسر می‌شود، نمیتوان چشم پوشی کرد.

زبان انگلیسی دومین زبان رایج دنیاست که ۵۳ کشور در جهان به این زبان سخن می‌گویند و یکی از دلایلی که باعث شده این زبان به عنوان زبان بین المللی شناخته شود، همین موضوع است. زبان بین المللی یعنی زبانی که شما میتوانید با هرشخصی در هر جای دنیا ارتباط برقرار کنید و به راحتی پیام خود را منتقل کنید.

 

حتما بخوانید: بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی در منزل

 

یادگیری زبان انگلیسی باعث می‌شود شما بتوانید به راحتی از تکنولوژی های روز دنیا استفاده کنید زیرا این زبان، زبان صنعت است. در اینترنت بسیاری از سایت های پربازدید و معروف وجود دارند که محتوای آنان به انگلیسی است و شما تنها زمانی قادر به استفاده از این سایت ها هستید که به زبان انگلیسی مسلط باشید. فیلم ها، کتاب ها، آهنگ ها و بازی های مشهور دنیا به زبان انگلیسی طراحی شده اند و شما حتی برای سرگرمی نیز نیاز به زبان انگلیسی دارید!

یکی دیگر از فواید یادگیری زبان انگلیسی این است که در صورت سفر به خارج از کشور خیلی راحت میتوانید با سایر ملیت ها ارتباط برقرار کنید و سفری دلپذیر تر را تجربه کنید و همچنین با سایر فرهنگ ها نیز آشنا شوید. تاثیر تسلط بر زبان انگلیسی در میسر شدن مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های سطح بالای خارج از کشور بر هیچکس پوشیده نیست تا جایی که بسیاری از دانشگاه ها و کشور ها یکی از شروط پذیرش افراد را تسلط به زبان انگلیسی قرار داده اند.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی کدام است؟

افرادی که خواستار یادگیری زبان انگلیسی هستند از نظر توانایی یادگیری و استعداد، میزان تحصیلات، شغل، موقعیت خانوادگی، سن و خیلی دیگر از مشخصات با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین نمیتوان برای همه ی افراد یک روش یادگیری زبان انگلیسی را معرفی کرد. ممکن است تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای فرد مناسب باشد یا اینکه باید در کلاس های آموزشگاه های مختلف ثبت نام کنند. از طرفی نمیتوان برای هر فرد بنا بر مشخصات آن شخص روش یادگیری زبان انگلیسی ابداع کرد و تنها راه حلی که وجود دارد، این است که برای یادگیری زبان و تسلط برآن یک سری نکات که برای همه مشترک هست را رعایت کنید تا به بهترین نتیجه برسید. در ادامه شش قانون اصلی که بدون شک بسیاری از زبان آموزان از آن بی اطلاع بوده اند را بیان کرده ایم.

این شش قانون، قوانینی هستند که شما میتوانید بنا به شرایط خاص خود آنها را شخصی سازی کنید و به روش یادگیری زبان انگلیسی ویژه خود دست یابید. حتی اگر به کلاس های زبان نروید و در خانه شروع به یادگیری کنید!

قانون اول: به دنبال یادگیری اصطلاحات (عبارات) زبان انگلیسی باشید نه تک لغات!

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که برای شروع یادگیری زبان باید لغات بسیاری را یاد بگیرند و یا اصطلاحا دایره لغات وسیعی داشته باشند. در صورتی که این تصوری اشتباه است چرا که بسیاری از لغات حفظ شده به مرور زمان از ذهن پاک می‌شوند. اگر سعی در یادگیری لغات دارید سعی کنید که آنها را در قالب اصطلاح و یا عبارت بیاموزید تا به راحتی به ذهن سپرده شوند و فراموش نشوند.

قانون دوم: نیازی به یادگیری کامل گرامر انگلیسی ندارید!

وقتی شما سعی در یادگیری تک تک نکات گرامر زبان داشته باشید، این امر باعث می‌شود که در حین صحبت کردن مدام مکث کنید و به گرامر جمله ای که قصد بیان آن را دارید، فکر کنید. درست است که این کار موجب می‌شود که اشتباهات شما به حداقل برسد اما هدف شما توانایی مکالمه و بیان افکارتان است نه بی عیب و نقص سخن گفتن!

ممکن است در ابتدا با اشکالات گرامری سخن بگویید اما بدون شک مخاطب، متوجه منظور شما خواهد شد و به مرور زمان و با تمرین و تکرار و نیز آشنا شدن شما با جملات انگلیسی این اشکالات برطرف خواهد شد و میتوانید مانند یک فرد انگلیسی زبان بدون وقفه و ایراد سخن بگویید. یک فرد وقتی بتواند به راحتی با زبان انگلیسی سخن بگوید، nima007گرامر و سایر نکات را به طور ناخودآگاه می آموزد.

 

حتما بخوانید: روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی چگونه است؟

 

قانون سوم: شما باید تبدیل به یک شنونده ی خوب شوید!

در ابتدای کار شروع به خواندن متون و کتاب های انگلیسی نکنید بلکه سعی کنید فقط گوش بدهید! این نکته مهم را فراموش نکنید که انگلیسی را با گوش هایتان بیاموزید نه با چشم! در بسیاری از موسسات آموزش زبان، زبان آموز می‌کوشد که به خوبی بتواند یک متن انگلیسی را بدون اشکال بخواند و نکات گرامری را به خوبی فرا بگیرد؛ در صورتی که بزودی هر آنچه که در کلاس درس آموخته می‌شود فراموش می‌گردد. اگر شما بصورت روزانه و مداوم ۲ تا ۳ ساعت از وقت خود را صرف گوش فرا دادن به مکالمات و پادکست های انگلیسی زبان کنید، به سرعت با این زبان آشنا می‌شوید و میتوانید به خوبی سخن بگویید.

قانون چهارم: بهترین راه، یادگیری عمیق است.

دانستن توضیح کلمات و حفظ کردن آنان برای امتحان پایان ترم کفایت نمی‌کند و به زودی به فراموشی سپرده می‌شود. شاید لازم باشد یک درس بارها مطالعه شود تا ملکه ذهنتان شود و هرگز آن را فراموش نکنید. یادگیری زبان انگلیسی، نیازمند تمرین و تکرار مداوم است!

قانون پنجم: از منابع معتبر استفاده کنید.

برای یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی سعی کنید از فیلم ها و کتاب ها و مجلاتی که در کشور های انگلیسی زبان تولید می‌شوند استفاده کنید .با این روش می‌توانید مهارت شنیداری خود را تقویت کرده و با لهجه های بومی و اصطلاحات بیشتری آشنا شوید.

قانون ششم: از تکنیک پرسش و پاسخ استفاده کنید.

گوش دادن و تکرار کردن جملات، کمک چندانی به یادگیری زبان شما نمی‌کند بلکه باید بتوانید در مورد موضوعی سوال بپرسید و یا به سوالی پاسخ دهید. برای تمرین زبان با استفاده از این تکنیک می‌توانید داستانی را برای دوست خود تعریف کنید و از او بخواهید که در مورد آن از شما سوال بپرسد.

علاوه بر این شش قانون، متد ها و روش های گوناگونی برای یادگیری زبان وجود دارند که بدون شک با آنها آشنا هستید. اما به یاد داشته باشید که انگیزه و تلاش مستمر شماست که نقش تعیین کننده در یادگیری زبان انگلیسی دارد.

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

سوالی ندارید؟