09352949765

آیا آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز امکان‌پذیر است؟!

برای بسیاری از ما پیش آمده است زمانی که برای مشاوره تقویت زبان خود به سراغ یک متخصص در این زمینه می‌رویم، یکی از راه‌هایی که به پیشنهاد می‌شود، تماشای فیلم و سریال انگلیسی زبان است. اما چه فیلم یا سریالی واقعا مناسب یادگیری زبان است؟ چگونه باید به وسیله تماشای فیلم مهارت خود را افزایش دهیم؟ دراین مطلب قصد داریم چگونگی آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز را شرح دهیم و به شما بگوییم که اصلا این کار امکان‌پذیر است یا خیر؟

آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم و سریال

در ابتدا اجازه دهید در مورد تاثیر استفاده از فیلم و سریال بر یادگیری زبان انگلیسی صحبت کنیم. مهم‌ترین دلیلی که باعث شده دیدن سریال به عنوان یک راه یادگیری معرفی شود، شکل واقعی و دست کاری نشده زبان انگلیسی در این منابع است. در تماشای سریال، شما با گونه اصلی زبان آشنا می‌شوید. یعنی دقیقا همان شکلی که در جوامع انگلیسی به کار می‌رود.

نکته بعدی که وجود دارد این است که در حین تماشای سریال، تمام تلاشتان را می‌کنید تا متوجه مکالمات بازیگران شوید و این کار قدرت حدس زدن، که مهارت مهمی در یادگیری زبان است را تقویت می‌کند. همچنین فیلم و سریال‌های انگلیسی زبان، مهارت شنیداری و مکالمه زبان را نیز بهبود می‌بخشد.

از آن‌ جایی ‌که در حین تماشای فیلم یا سریال مدام در حال گوش دادن به مکالمات انگلیسی هستید، باعث می‌شود تا اطلاعاتی گسترده از لغات و عبارات انگلیسی دریافت کنید و این امر سبب تقویت هرچه بیشتر زبان انگلیسی شما خواهد شد. تماشای این گونه فیلم‌ها باعث حفظ ارتباط شما با زبان انگلیسی می‌شود؛ بنابراین اگر وقت تمرین زبان را ندارید، حداقل می‎توانید در اوقات فراغت خود این دسته فیلم و سریال‌ها را تماشا کنید تا آنچه که از زبان انگلیسی آموخته‌اید فراموش نشود.

 

حتما بخوانید: بهترین و ساده ترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 

درباره سریال فرندز (Friends)

سریال فرندز (Friends) یکی از سریال‌های محبوب تاریخ تلویزیون در دنیا است. افراد زیادی در سراسر دنیا به یادگیری زبان با استفاده از این سریال مشغول هستند. این سریال ۱۰ فصل دارد و هر فصل آن شامل ۱۸ تا ۲۵ قسمت می‌باشد. اساتید زیادی تماشای این سریال را به منظور تقویت زبان انگلیسی پیشنهاد می‌کنند. به کار بردن لغات و اسلنگ‌ها و سهولت در فهم آن‌ها، از جمله مواردی است که باعث شده این سریال مورد توجه اساتید زبان و زبان آموزان قرار گیرد.

چرا مجموعه فرندز (Friends) برای آموزش زبان مناسب است؟

قطعا یادگیری زبان با استفاده از سایر سریال‌ها نیز امکان‌پذیر خواهد بود اما نکاتی مثل موضوع سریال، سادگی یا سختی مکالمات و سطح زبان شما، در انتخاب فیلم یا سریال مورد نظر موثر است. جالب است بدانید که ۸۲ درصد از بینندگان این سریال، بیان کرده‌اند که تماشای این مجموعه در یادگیری و تقویت زبان انگیسی آن‌ها تاثیر چشم‌گیری داشته است و به عبارتی تماشای این سریال، تست شده و اثربخش بوده است. در ادامه به صورت جزئی‌تر خواهیم گفت که چرا این سریال برای تقویت زبان انگلیسی انتخاب شده است؟

سادگی و استفاده از اصطلاحات روزمره

نوع ژانر این سریال به گونه‌ای است که اتفاقات عادی روزمره را بیان می‌کند و همین امر باعث شده که بیننده با اصطلاحات عادی آشنا شود و تا حد ممکن از لغات و اصطلاحات پیچیده و تخصصی در این مجموعه استفاده نشده است. همچنین لحن خودمانی که در این مجموعه به کار می‌رود، باعث شده Idiom ها و Phrasal Verb های زیادی در مکالمات بازیگران استفاده گردد. از طرفی دیگر سادگی موضوع این سریال، شما را در خود غرق نخواهد کرد تا از یادگیری زبان غافل شوید!

داستان و تکرار

برای صحبت به هر زبانی باید بانک اطلاعاتی از لغات و عبارات آن در ذهن خود ذخیره داشته باشیم. به دست آوردن این بانک اطلاعاتی، تنها به وسیله تمرین و تکرار حاصل می‌شود و انتظار نداشته باشید با یک بار تماشای این سریال، در زبان انگلیسی حرفه‌ای شوید! پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی، حاصل تلاش و تکرار است و این عمل را به خوبی می‌توان در آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز انجام داد؛ چرا که داستان این مجموعه به گونه‌ای نیست که با یک بار تماشا خسته کننده باشد و ممکن است شما بارها آن را تماشا کنید و هربار برای شما لذت‌بخش باشد.

استفاده از لغات و اصطلاحات کاربردی در فرندز

در هر اپیزود این سریال، لغات، اصطلاحات، اسلنگ، عبارات فعلی و گرامر های مهمی بیان می‌شود که با یادداشت و به خاطر سپردن آن‌ها می‌توانید سطح زبان خود را ارتقا دهید. همچنین با نحوه تلفظ بسیاری از لغات آشنا شده و بدین وسیله می‌توانید ایرادات خود را در نحوه بیان کلمات اصلاح کنید.

آیا تماشای فیلم و سریال معجزه می‌کند؟!

بدون شک نمی‌توان گفت که سریال فرندز صد در صد تاثیر مثبت بر روی تقویت زبان شما خواهد داشت. یکی از ایراداتی که بر این سریال وارد شده است سرعت بالای صحبت کردن و اتصال کلمات به یکدیگر، توسط بازیگران است که البته با توجه به سطح دانش شما از زبان انگلیسی، بعد از مدتی به این روند عادت خواهید کرد و رفته رفته بعد از پایان فصل ۲ متوجه می‌شوید چقدر راحت‌تر مکالمات بازیگران را درک می‌کنید. همچنین بعضی از اصطلاحات به نظر سخت و پییچده هستند اما با تمرین و تکرار می‌توان این مشکل را نیز رفع کرد. مراقب باشید که تماشای این سریال محبوب را اعتیاد گونه انجام ندهید! برای تاثیر بیشتر، روزی یک تا دو بخش بیشتر را تماشا نکنید و به جای تمرکز بر روی داستان سریال، بر روی یادگیری زبان خود متمرکز شوید!

سخن پایانی

سریال فرندز یکی از سریال‌های محبوب در دنیا محسوب می‌شود که با ژانری طنزگونه شما را با لغات و اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی آشنا می‌کند. با مطالعه مطلب آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز ، شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اگر فقط بنشینیم و سریال ببینیم، در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت خواهیم کرد؟!

قطعا اینطور نخواهد بود و فراموش نکنید که یادگیری، نیازمند برنامه ریزی و نظم است و زمانی که با استفاده از فیلم و سریال تصمیم می‌گیرد تا زبان خود را تقویت کنید، باید تکرار داشته باشید و همواره دفترچه‌ای دم دست داشته باشید تا مطالب جدید را یادداشت برداری کنید. تجربه تماشای سریال و یادگیری زبان با تمرین و تکرار بسیار لذت بخش خواهد بود، فقط کافی است امتحان کنید.

 

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

سوالی ندارید؟