09352949765

اهداف یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

دلایل یادگیری زبان دوم چیست؟ چرا باید یک زبان دیگر به جز زبان مادری را بیاموزیم؟ این‌ها سوالاتی هستند که بسیاری از زبان آموزان در ابتدای شروع راه، از خود می‌پرسند؛ که البته درصد زیادی از آنان در گام اول آموختن زبان، بهانه‌هایی برای یاد نگرفتن زبان انگلیسی پیدا می‌کنند و از آموختن زبان منصرف می‌شوند. در ادامه مهم‌ترین اهداف یادگیری زبان انگلیسی، که باعث مصمم شدن شما در یادگیری زبان می‌‌شود را به شما خواهیم گفت.

 چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم است؟

اهداف یادگیری زبان

زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان زنده دنیا و زبان بین المللی شناخته شده است. یادگیری و تسلط بر این زبان، مزایای زیادی برای مردم سراسر دنیا به دنبال دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال آموختن این زبان هستند. در ادامه چند مورد از دلایل اهمیت این زبان را بیان آورده‌ایم.

انگلیسی شایع‌ترین زبان دنیاست.

طبق آمار رسمی، از هر ۵ نفر در دنیا، یک نفر به زبان انگلیسی صحبت می‌کند و یا حداقل بر این زبان تسلط دارد. این آمار نشان می‌دهد که درصد زیادی از مردم جهان به این زبان سخن می‌گویند و یکی از دلایلی که انگلیسی به عنوان زبان بین المللی معرفی شده است هم، همین موضوع می‌باشد.

انگلیسی زبان علم!

بسیاری از علم‌های مهم دنیا مانند: هوانوردی، کامپیوتر، سیاست و صنعت توریسم، از این زبان استفاده می‌کنند. یادگیری این زبان و تسلط بر آن، شانس شما را برای استخدام به شغل‌های وابسته به این علوم چه در داخل کشور و چه خارج کشور، افزایش می‌دهد.

زبان رسانه‌ها، انگلیسی است.

اگر به این زبان بین المللی مسلط باشید، دیگر نیازی نیست در استفاده از رسانه‌های بین المللی از زیرنویس و یا ترجمه استفاده کنید. زبان بسیاری از رسانه‌های مهم و پرطرفدار در سطح جهان، انگلیسی است.

زبانی آسان و روان

انگلیسی دارای الفبایی روان و قابل یادگیری برای همگان است. لغات، دستور زبان، تلفظ حروف و… در مقایسه با سایر زبان‌ها از سهولت بیشتری در یادگیری برخوردار است. پیشرفت در یادگیری این زبان، بسیار لذت‌بخش بوده و برای کسانی که تسلط کافی در این زمینه دارند، منبع درآمد خوبی از طریق آموزش این زبان، محسوب می‌شود.

زبان کسب تجربه!

با استفاده از این زبان، می‌توانید با افراد مختلفی از ملیت‌ها و نژاد های گوناگون ارتباط برقرار کنید و از تجربیات آنان در زندگی خود استفاده کرده و به فردی پخته‌تر تبدیل شوید.

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

اهداف یادگیری زبان انگلیسی

زبان آموزان با اهداف گوناگونی به صورت خودآموز و یا از طریق شرکت در کلاس‌های آموزشگاه زبان، زبان انگلیسی را فرا می‌گیرند. اگر شما نیز به دنبال دلیل محکمی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با چند مورد از اهداف یادگیری زبان انگلیسی آشنا کنیم.

یافتن فرصت‌های شغلی جدید

تسلط بر زبان انگلیسی می‌تواند فرصت‌های شغلی جدید را برای شما به ارمغان آورد. صحبت کردن به دو یا چند زبان زنده دنیا، باعث دست یافتن به شغل‌های بهتر است و حتی می‌توانید با استفاده از این مهارت، در سطح بین المللی نیز فعالیت داشته باشید.

تقویت فعالیت مغز

پزشکان به افرادی که در معرض آلزایمر قرار دارند و به خصوص افراد میانسال، توصیه می‌کنند که برای فعال نگه داشتن مغز خود به سراغ یادگیری زبان دوم بروند. بهبود حافظه، تقویت توانایی و توجه بیشتر، تنها چند مورد از تاثیرات مثبت یادگیری این زبان بر روی مغز است.

زندگی در کشور های خارجه

بسیاری از زبان آموزان، برای کسب توانایی ارتباط با سایر افراد، به سراغ یادگیری زبان انگلیسی می‌روند. اگر قصد مهاجرت و گذراندن باقی عمر، در یک کشور غیر از زادگاه خود را دارید، اولین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، یادگیری زبان انگلیسی و تسلط بر آن است.

 

حتما بخوانید: یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

 

سفر های خارجه

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به کشور های دیگر به دلایل تجاری و یا تفریحی، سفر می‌کنید، باید به خوبی بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید. تسلط به زبان انگلیسی در این سفر ها باعث هوشیار به نظر رسیدن شما شده و به شما کمک می‌کند تا از خطر کلاهبرداران و کسانی که از بیگانگی شما با محیط، سواستفاده می‌کنند، در امان بمانید.

علاقه به زبان انگلیسی

عده کثیری از زبان آموزان هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند، بلکه تنها به دلیل علاقه به این زبان به سمت آن کشیده شده‌اند! شنیدن یک آهنگ و یا تماشای فیلم انگلیسی زبان، ممکن است سبب بروز این علاقه شده باشد و با تسلط  بر این زبان، می‌توانید از کارهای هنری و رسانه‌های مورد علاقه خود به صورت اورجینال و بدون نیاز به ترجمه و زیرنویس، لذت ببرید.

ادامه تحصیل

تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی، چه داخل کشور و چه خارج آن، نیازمند زبان انگلیسی قوی و تسلط کافی بر آن است. بسیاری از دانشگاه‎‌های مطرح دنیا برای پذیرش دانشجویان خود، داشتن مدرک آیلتس را ضروری می‌دانند و این مدرک را تنها با داشتن اطلاعات کافی از زبان، می‌توانید به دست آورید. به همین دلیل است بسیاری از جوانان با هدف ادامه تحصیل به سراغ یادگیری زبان انگلیسی می‌روند.

استفاده از منابع روز دنیا

تسلط بر زبان انگلیسی، این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید به راحتی از مقالات و منابع علمی در سطح جهان استفاده کنید. دانشجویان مقطع دکتری با هدف استفاده از مقالات روز دنیا، سعی می‌کنند تا دانش زبان انگلیسی خود را ارتقا دهند.

به چالش کشیدن قدرت ذهن

برخی از زبان آموزان با هدف به چالش کشیدن قدرت ذهن خود به یادگیری زبان‌های خارجه می‌پردازند. این افراد به منظور تقویت ذهن و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های ذهنی، شروع به کسب این مهارت می‌کنند.

سخن پایانی

اکثر افراد به دلیل داشتن باورهای غلط از یادگیری زبان انگلیسی اجتناب می‌کنند و این در حالی است که با این کار، باعث بازماندن از بسیاری فرصت‌های پیشرفت در زندگی خود می‌شوند. باورهایی نظیر افزایش سن و عدم یادگیری، عدم وجود مدرس و یا آموزشگاه مناسب و… سبب می‌شود تا این افراد از یادگیری زبان انگلیسی باز بمانند. در این مقاله، چند مورد از اصلی‌ترین اهداف یادگیری زبان انگلیسی و دلیل اهمیت این زبان بیان شده است. شما نیز با اندکی جستجو در زندگی خود، بدون شک یک دلیل محکم برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا خواهید کرد، به شرطی که در این راه مصمم باشید.

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.