09352949765

راهکار‌های پرقدرت تقویت مکالمه زبان انگلیسی

اگر تا به حال تصمیم به تقویت مکالمه زبان انگلیسی گرفته باشید، بدون شک در این زمینه با چالش‌هایی روبرو شده‌اید. مکالمه زبان انگلیسی، یکی از مهم‌ترین مهارت‌های یادگیری این زبان است که البته زمانی از اهمیت بیشتر برخوردار می‌شود که قصد مهاجرت و یا مسافرت به کشور‌های خارجه را داشته باشید. در این مطلب به بیان راه حل‌هایی برای تقویت مکالمه و مقابله با چالش‌های پیش رو می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

لزوم تقویت مکالمه زبان انگلیسی

در عصر جدید، ارتباطات تاثیر مهمی بر پیشرفت انسان‌ها دارند. امروزه به‌منظور پیشرفت بیشتر، باید بتوانیم به زبان بین المللی یعنی همان زبان انگلیسی که وسیله ارتباطی ملت‌های مختلف با یکدیگر است، سخن بگوییم. این امر تنها با کسب مهارت مکالمه زبان انگلیسی میسر خواهد شد. همچنین اگر شما قصد ادامه تحصیل، مسافرت و یا مهاجرت در سایر کشور‌ها را داشته باشید، تنها چیزی که در این زمینه به شما کمک خواهد کرد، قدرت تکلم به زبان انگلیسی است و بس!

مکالمه به زبان انگلیسی با کسب سه مهارت دیگر این زبان، آسان‌تر خواهد شد و یکی از راه‌های تقویت مکالمه نیز، همین روش یعنی ارتقا مهارت شنیداری (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتاری (Writing) است.

تقویت اسپیکینگ زبان

چگونه مکالمه‌ای قوی داشته باشیم؟

منابع زیادی برای تمرین مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد. اما بهترین روش برای این امر، آشنایی با یک فرد انگلیسی زبان است. صحبت کردن با فرد بومی، تاثیر مثبتی در بهبود مکالمه زبان شما خواهد داشت. اما اگر کسی را با این ویژگی نمی‌شناسید، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید سلیس و روان به زبان انگلیسی صحبت کنید!

به زبان انگلیسی فکر کنید!

اگر بخواهید به زبان فارسی فکر کنید و به انگلیسی صحبت کنید، مجبور خواهید شد مدام جملات خود را ابتدا در ذهنتان ترجمه کنید و سپس به زبان بیاورید. واقعیت این است که ترجمه کردن، حتی برای کسانی که به چند زبان مسلط هستند، کار راحتی نیست! راه حل این موضوع در این است که در هر شرایطی که به صورت روزمره در آن قرار می‌گیرید، بتوانید به انگلیسی فکر کنید. به این وسیله خواهید توانست به آسانی مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و دیگر نیازی به ترجمه جملات در ذهنتان ندارید.

با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید!

زمانی که به انگلیسی فکر می‌کنید، می‌توانید افکار خود را با صدای بلند نیز بیان کنید و حتی اگر کسی نباشد که با او مکالمه انجام دهید و یا مکالمات شما را اصلاح کند، این تمرین به شما کمک خواهد کرد که به راحتی و با اعتماد ‌به ‌نفس بیشتری انگلیسی صحبت کنید.

 

حتما بخوانید: بهترین و ساده ترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 

وقت خود را بر روی یادگیری دستور زبان نگذارید.

توجه بیش از اندازه به دستور زبان، باعث مکث بین مکالمات و افت اعتماد به نفس شما در خلال مکالمات خواهد شد. به جای درست حرف زدن، بر روی روان صحبت کردن تمرکز کنید!

جملات با تلفظ سخت را تکرار کنید.

جملات سخت، رشته کلماتی هستند که تلفظ‌های دشوار دارند و برای روان صحبت کردن به زبان انگلیسی تمرین و تکرار این جملات بسیار کارآمد است. بازی با کلمات به شما کمک خواهد کرد که جایگاه زبان و چرخش آن در دهان، در تلفظ هر لغت را به خوبی تمرین کنید و تلفظ لغات دشوار برای شما راحت‌تر خواهد شد.

فیلم و برنامه‌های انگلیسی زبان تماشا کنید.

در هنگام تماشای فیلم‌های زبان انگلیسی، سعی کنید لغات و اصطلاحات جدید را یادداشت کنید. همچنین می‌توانید هنگام مکالمات بازیگران در فیلم، جملات آن‌ها را تکرار کنید. بدین صورت ریتمی هماهنگ با افراد بومی پیدا خواهید کرد و مکالمه شما زیبا‍‌تر خواهد شد.

آهنگ انگلیسی بخوانید.

خواندن با آهنگ‌های انگلیسی، حتی اگر معنی آن را متوجه نشوید، به شما کمک می‌کند تا با تلفظ درست کلمات آشنا شده و بتوانید با ریتمی شبیه به انگلیسی زبانان صحبت کنید. بدین منظور می‌توانید از موسیقی‌های رپ نیز استفاده کنید؛ زیرا این دسته از آهنگ‌ها بیشتر شبیه به صحبت کردن هستند و به نوعی بازی با کلمات محسوب می‌شوند.

اشکال مختلف کلمات را یاد بگیرید.

زمانی که درحال یادگیری لغات جدید هستید، اشکال مختلف آن و طرز صحیح استفاده از آن‌ها را نیز بیاموزید. به عنوان مثال وقتی کلمه Write را یاد گرفتید، اشکال مختلف آن مانند Wrote و Written را نیز به ذهن بسپارید. این دانش به شما کمک خواهد کرد تا در هنگام مکالمه، نیازی به فکر کردن به لغات مورد نظر را نداشته باشید و روان‌تر سخن بگویید.

یادگیری عبارات، مهم‌تر از کلمات است!

استفاده از عبارات و اصطلاحات، در حرفه‌ای به نظر رسیدن مکالمات شما تاثیر زیادی دارد. جمله سازی با استفاده از کنار هم قرار دادن لغات، باعث می‌شود تا صحبت کردن شما ابتدایی به نظر برسد!

خود را برای شرایط خاص آماده کنید.

با توجه به هدفی که برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود دارید، موضوع و حوزه تمرین‌های خود را چارچوب بندی کنید. مثلا اگر قصد شرکت در مصاحبه استخدامی یک شرکت خارجه را دارید، در تمرینات خود می‌توانید یک مصاحبه را صحنه‌سازی کرده و جملاتی که در مکالمات خود استفاده می‌کنید نیز در همین زمینه باشد.

داستان سرایی کنید!

یکی از روش‌های سرگرم کننده در تقویت مکالمه انگلیسی، تعریف کردن یک داستان به این زبان است. شما می‌توانید در حین تمرین با استفاده از این روش، صدای خود را ضبط کرده و بعد از اتمام داستان، به صدای ضبط شده خود گوش دهید و اشکالات خود را رفع نمایید.

 

حتما بخوانید: تقویت گرامر زبان انگلیسی با کتاب + معرفی چند کتاب کاربردی

 

از حفظ کردن بپرهیزید!

زبان انگلیسی معادلات ریاضی نیست که با حفظ آن بتوانید حرفه‌ای شوید! حفظ کردن عبارات، نه تنها کمکی به بهبود مکالمات شما نمی‌کند، بلکه باعث تنبل شدن ذهن و فراموش کردن مهارت‌های قبلی، نیز می‌شود. سعی کنید معنی هر عبارت و موقعیت استفاده از آن را به ذهن بسپارید ولی آن را حفظ نکنید تا بتوانید به درستی به زبان انگلیسی سخن بگویید.

سخن پایانی

زمانی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی می‌گیرید، بدون شک با چالش‌های زیادی روبرو خواهید شد. بسیاری از افراد مهارت‌های نوشتاری، خواندن و یا شنیداری زبان انگلیسی را به راحتی کسب کرده اند، اما زمانی که می‌خواهند به انگلیسی صحبت کنند، دچار مشکل می‌شوند. تقویت مکالمه زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین اصولی است که در حین یادگیری این زبان باید به آن توجه کنید و از آن غافل نشوید.

برای حرفه ای شدن در مکالمه زبان انگلیسی، روش‌های متعددی را در این مطلب ذکر کردیم که با تمرین مداوم آ‌ن‌ها می‌توانید مانند یک فرد بومی به انگلیسی سخن بگویید!

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.