09352949765

آزمون آیلتس چیست و چند نوع دارد + جزئیات آزمون

 اگر شما قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی و یا تصمیم به مهاجرت دارید، یکی از شرایط پذیرش، دارا بودن مدرک آیلتس است. با مردان وب همراه باشید تا به خوبی با این آزمون بین المللی آشنا شوید.

آزمون بین المللی آیلتس

آیلتس عبارت است از آزمونی که در سطح بین المللی برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن آگاهی از سطح دانش زبان انگلیسی داوطلب می‌باشد. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی است که توسط کشور انگلستان برگزار میگردد. آزمون مشابه آن، آزمون تافل است که کشور آمریکا برگزار کننده آن است. دارا بودن مدرک آیلتس برای کسانی که به هر دلیلی قصد عزیمت به کشورهای خارجی را دارند یک امتیاز محسوب می‌شود و حتی برای ورود به بعضی کشور ها نظیر کانادا و نیوزلند، داشتن این مدرک یکی از شروط اصلی است.

انواع آزمون آیلتس

از آنجایی که شرکت در این آزمون به مقاصد گوناگون صورت می‌پذیرد، این آزمون نیز به دو گونه ی آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال برگزار می‌شود. آیلتس آکادمیک همان طور که از نام آن پیداست، مناسب کسانی است که به قصد ادامه تحصیل از کشور خارج می‌شوند و نوع دیگر این آزمون (جنرال) شامل حال افرادی می‌شود که به قصد مهاجرت در این آزمون شرکت می‌کنند.

مراحل آزمون آیلتس

مراحل آزمون آیلتس

این آزمون به طور کلی در دو بخش  کتبی و شفاهی برگزار می‌گردد. بخش کتبی این آزمون که در ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه انجام می‌شود شامل سه بخش Writing ،Listening وReading است و از آنجایی که بهترین راه سنجش مهارت Speaking صحبت رودررو است، سنجش این مهارت نیز به صورت شفاهی انچام می پذیرد. فراموش نکنید که زمان برگزاری بخش شفاهی این آزمون یک هفته قبل و یا بعد آزمون کتبی است. نمره ی نهایی شامل میانگین نمرات کسب شده در این چهار مهارت است که در طیف ۰ تا ۹ گنجانده می‌شود وبطور کلی نمره ۶ به بالا مورد قبول می‌باشد.

تست Listening

بخش شنیداری آزمون آیلتس در چهار بخش طراحی شده است که هر بخش شامل ۱۰ سوال است و بطور کلی داوطلب می‌بایست به ۴۰ سوال در این بخش پاسخگو باشد. زمان اختصاص یافته به این بخش از آزمون ۲۰ الی ۳۰ دقیقه است.

تست Reading

در مرحله بعدی که مربوط به مهارت خواندن است داوطلب باید بتواند به مدت یک ساعت به ۴۰ سوال پاسخ دهد.در این بخش از آزمون چیزی که بسیار اهمیت دارد مدیریت زمان است. متن های انتخابی در این بخش از آزمون از کتاب ها، جزوه ها، روزنامه ها و مجلات غیر تخصصی انتخاب شده است.

تست Writing

در قسمت آخر از آزمون کتبی به داوطلب دو موضوع داده میشود تا در مدت زمان یک ساعت در مورد آنها متن بنویسد. موضوع اول در ۱۵۰ کلمه و موضوع دوم در قالب ۲۵۰ کلمه باید نوشته شود. پیشنهاد کارشناسان این است که به موضوع اول ۲۰ دقیقه و به موضوع دوم ۴۰ دقیقه وقت اختصاص داده شود.

تست Speaking

بخش نهایی آزمون آیلتس به مدت ۱۱ تا ۱۴ دقیقه زمان میبرد که به صورت شفاهی برگزار می‌گردد. این بخش از آزمون نیز به سه بخش تقسیم شده است. در بخش اول سوالاتی از قبیل مشخصات شخصی داوطلب نظیر شغل و محل زندگی و… پرسیده میشود. پس از آن موضوعی به داوطلب ارائه می‌گردد و او باید بتواند به مدت ۲ دقیقه راجع به موضوع مورد نظر صحبت کند و در بخش پایانی این آزمون مصاحبه گر در مدت زمان ۴ تا ۵ دقیقه پیرامون موضوع بحث می‌کند و با داوطلب به تبادل نظر میپردازد.

 قبولی در آزمون آیلتس کار چندان سختی نخواهد بود به شرطی که با پشتکار و تمرین و شرکت در کلاس های آموزش آیلتس به بالابردن مهارت های زبان انگلیسی خود بپردازید.

 

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.