09352949765

آموزش زبان انگلیسی در خواب دروغ یا واقعیت؟

یکی از ویژگی‌ها و شاخص‌هایی که باعث تمایز و تفاوت بین افراد مختلف می‌شود، روش یادگیری است. هر شخص بر اساس استعداد و توانمندی‌هایی که دارد، در یک حوزه یا موضوع خاص با یک روش منحصر به فرد فرآیند یادگیری خود را آغاز می‌کند. جالب است بدانید، اگر یک روش برای دیگری کارساز است، دلیلی ندارد که برای شما هم مناسب باشد یا بالعکس! اگر روشی برای شما خوب است، حتما و لزوما برای دیگران هم مفید نیست. یکی از مهارت‌هایی که برای یادگیری آن روش‌های بسیار متنوع و متعددی وجود دارد، یادگیری زبان انگلیسی است. در هر گوشه از جهان، این زبان یا هر زبان غیر رسمی و خارجی دیگری با یک متد یا تکنیک ویژه به داوطلبان و هنرجویان آموزش داده می‌شود. یکی از تکنیک‌هایی که در چند سال اخیر به شدت در بین مردم رواج پیدا کرده و همه دوست دارند درباره آن بیشتر بدانند، آموزش زبان انگلیسی در خواب است. احتمالا اگر درباره این روش چیزی نشنیده باشید، کنجکاو خواهید شد. بنابراین، برای این که اطلاعات بیشتر و کامل‌تری درباره این روش به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش زبان انگلیسی در خواب

آموزش زبان انگلیسی در خواب

آموزش زبان در هنگام خواب و استراحت، یکی از روش‌هایی است که می‌تواند برای خیلی از افراد جالب توجه باشد. این ایده، اولین بار در سال ۱۹۶۵ در طی یک تحقیق مطرح شد و تایید کرد که یادگیری در هنگام خواب امکان‌پذیر بوده و محدودیتی ندارد. ضمن پژوهش‌ها و تحقیقات انجام شده پیرامون این موضوع در بعضی منابع تاثیر آن به طور کامل رد شده و در بعضی دیگر آن را تایید کرده‌اند؛ برای مثال در طی یک آزمایش به دو گروه از دانشجویان سوئیسی تعدادی کلمه داده شد. گروه اول در حین شنیدن کلمات خوابیدند و گروه دوم در حین شنیدن کلمات بیدار ماندند. نتیجه جالب توجه است. گروه اول در بخاطرسپاری کلمات موفق‌تر عمل کردند اما این پژوهش از نظر خیلی از دانشمندان و محققان این زمینه قابل پذیرش نیست. بنابراین نتیجه و اثربخش بودن یا نبودن آن هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. به طور کلی، جدا از این که آموزش زبان انگلیسی در خواب برای شما مفید است یا خیر، پیشنهاد می‌کنیم حتما یکبار آن را امتحان کنید؛ اما چرا؟

چرا باید آموزش زبان انگلیسی در خواب را امتحان کنیم؟

برای شروع این روش، نیاز به کار چندان سختی نیست؛ هزینه چندانی ندارد. فقط باید تعدادی منبع مناسب و مورد اعتماد دانلود کنید. حتی نیاز به پیش زمینه هم ندارید. احتمالا مشتاق شده‌اید که بدانید چطور بدون پیشنیاز می‌توان این تکنیک را اجرا کرد و از آن نتیجه گرفت؟ طبق توضیحات چند مورد قبل گفتیم که این روش از فردی به فرد دیگر متفاوت است و شما خودتان باید با آزمون و خطا متوجه شوید که چنین روشی برای شما کارایی دارد یا خیر. در همین راستا، بخش بعدی را با دقت بیشتری دنبال کنید چون نحوه انجام این تکنیک را با جزئیات کامل به شما آموزش می‌دهیم.

 

حتما بخوانید: بهترین و ساده ترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 

چطور روش آموزش زبان انگلسی در خواب را امتحان کنیم؟

اول از همه باید مشخص کنید چه ساعتی برای خواب و استراحت شما مناسب است. سعی کنید طبق ساعت و زمان‌بندی خودتان برای استراحت شبانه آماده شوید. دستگاه پخش‌کننده موسیقی یا صوت را در کنار خود بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم از هندزفری استفاده کنید تا از پخش صداهای محیط جلوگیری شود. صدای پخش نباید زیاد باشد؛ در صورت زیاد بودن صدا گوش‌ها آسیب می‌بینند و یادگیری با اختلال روبرو می‌شود. سعی کنید با صدای ملایم نه خیلی زیاد و نه خیلی کم به موسیقی یا صوت انگلیسی گوش کنید. ذهن خود را آزاد بگذارید تا هر زمان که خواستید به مرحله عمیق‌تری از خواب بروید.

برای ارزیابی میزان یادگیری خود پیشنهاد می‌کنیم هر چند جلسه یکبار یک آزمون یا ارزیابی شفاهی یا کتبی از خودتان بگیرید تا ببینید چه تعداد از کلمات را به یاد می‌آورید. این روش هم مانند هر روش دیگری نیاز به زمان و استمرار دارد. اگر بعد از یک یا دو هفته انجام تمرینات شنیداری به طور مستمر، نتوانستید با این تکنیک ارتباط برقرار کنید پیشنهاد می‌کنیم روش دیگری را برگزینید.

آموزش زبان انگلیسی در خواب برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای کسانی که در طول روز فرصت کافی برای یادگیری ندارند، بسیار مناسب است؛ برای مثال خانم‌ها و آقایان کارمندی که کل ساعات روز را صرف انجام امور کاری یا خانه هستند و وقت نمی‌کنند برای یادگیری زبان زمان بگذارند. مادران و خانم‌های خانه‌دار که در طول روز مشغول کارهای منزل هستند یا باید از فرزندانشان نگهداری کنند، دانشجویان و به طور کلی هر کسی که دوست دارد در حین شنیدن موسیقی یا داستانريال کلمات انگلیسی هم یاد بگیرد. جالب است بدانید این تکنیک هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و نیازی به صرف هزینه نیست؛ فقط باید به طور مستمر برای آن زمان بگذارید. در چند جلسه اول شاید تمرکز یا خوابیدن برایتان سخت باشد اما به مرور عادت می‌کنید.

منابع مناسب برای دریافت فایل صوتی

برای دانلود فایل‌های صوتی ویژه آموزش زبان انگلیسی در خواب به منابع زیر مراجعه کنید:

  • وب‌سایت Sleep Learning: به کم این سایت و طبق برنامه ۳۰ روز می‌توانید یک زبان را کامل یاد بگیرید.
  • Sleepy languages: این نرم‌افزار در طول روز به شما منابع مطالعاتی ارائه کرده و در شب لغات آن‌ها را دوباره برایتان پخش می‌کند.
  • Eko Languages: این یک کانال یوتیوب ویژه یادگیری زبان در خواب است.
  • Sleep Learning: این کانال در بستر یوتیوب موجود است و می‌توانید برای یادگیری زبان از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب درباره آموزش زبان انگلیسی در خواب صحبت کردیم و بهترین سایت‌ها برای یادگیری زبان از طریق این روش را با شما در میان گذاشتیم. حقیقت آن است که چنین روش‌هایی شاید از نظر منطقی معقول به نظر نرسند اما توسط خیلی از افراد انجام شده و نتایج مناسبی به همراه داشته‌اند. همه ما برای یادگرفتن نیاز به آزمون و خطا داریم. خود مسیر یادگیری، پر از چالش‌هایی است که ما را نسبت به توانمندی‌های شخصی خودمان آگاه‌تر می‌کند؛ به این ترتیب، ضمن یادگیری یک مهارت، خودمان را هم بهتر می‌شناسیم.

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

سوالی ندارید؟