09352949765

روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی چگونه است؟

یاد گرفتن مهارت‌های جدید همیشه راحت و بدون چالش نیست. گاهی لازم است از روش‌ها و راه‌های جدید برای آموزش استفاده کرد. این روش‌ها مختص سن یا سطح خاصی نیستند و هر فردی بر اساس موضوع و مهارتی که می‌خواهد یاد بگیرد، می‌تواند از این روش‌ها بهره‌مند شود. یکی از مهارت‌هایی که ممکن است برای تعدادی از مردم چالش‌ برانگیز باشد، یاد گرفتن زبان خارجی است. شاید یادگیری زبان انگلیسی برای برخی افراد به دلایل مختلف مانند سن یا میزان علاقمندی به این مهارت سخت‌تر به نظر برسد اما همیشه یک راه جایگزین وجود دارد. در این مطلب می‌خواهیم روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر دوست دارید در مدت زمان کمتر ولی با کیفیت بالاتر زبان خارجی یاد بگیرید، این نوشته به طور ویژه برای شما نوشته شده است؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

آموزش انگلیسی با بازی

روش های یادگیری زبان انگلیسی

به طور کلی، روش‌ها و راه‌های مختلفی برای یادگیری زبان وجود دارد که بعضی از آن‌ها عبارتند از:

 • یادگیری زبان به روش موسیقی
 • آموزش زبان انگلیسی به روش فیلم و سریال
 • یاد گرفتن زبان انگلیسی به روش کتاب و منابع تئوری
 • یادگیری زبان خارجی به روش فلش کارت
 • یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی

همانطور که می‌بینید، روش‌های متنوعی برای یادگیری زبان وجود دارد که یکی از آن‌ها یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی است. در بخش بعدی توضیحات بیشتری درباره این روش به شما ارائه می‌کنیم.

 

حتما بخوانید: آیا آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز 

 

یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی چگونه است؟

یاد گرفتن زبان انگلیسی به روش بازی برای اغلب افراد سرگرم‌کننده و جالب است؛ چون معمولا تنوع لغات بالایی دارد و می‌توانند به شکل فردی یا گروهی آن را اجرا کنند. در ادامه تعدادی از بازی‌های آموزش انگلیسی را به شما معرفی می‌کنیم.

Name Games یا بازی اسامی

برای انجام این بازی بهتر است به شکل گروهی عمل کنید تا دامنه لغات وسیع‌تر شود و افراد بیشتری شرکت داشته باشند. بازی به این شکل است که فرد آغازکننده خود را معرفی و درباره خودش اطلاعات مختلفی ارائه می‌کند. فرد کناری او باید تعدادی از این اطلاعات را به خاطر بسپارد و قبل از معرفی خودش ابتدا توضیح کوتاهی درباره نفر قبلی بدهد. این بازی تا آخرین نفر ادامه دارد و ضمن تاثیر مثبت در یادگیری زبان، به صمیمیت بیشتر گروه کمک می‌کند. مهارت‌های زیر در طی این بازی به خوبی تقویت می‌شوند:

 • افراد می‌توانند به خوبی خود را معرفی کنند.
 • تمرکز و حافظه آن‌ها تقویت می‌شود.
 • با لغات و واژگان جدید آشنا می‌شوند.

پانتومیم برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی

این بازی هم به شکل گروهی برگزار می‌شود. در این قسمت دو گروه حداقل دو نفره داریم که مجموعا ۴ نفر هستند. هر گروه تعدادی اسم برای گروه دیگر تعیین می‌کند و یک نفر از اعضای گروه مقابل باید آن اسامی را اجرا و دیگری حدس بزند. هر گروهی که امتیاز بیشتری در این مرحله به دست آورد، برنده خواهد شد.

از ویژگی‌های مثبت بازی پانتومیم این است که شما به خوبی با لغات جدید آشنا می‌شوید چون بازی با تصویرسازی همراه است و فرد با مشاهده حرکات، بهتر مفهوم لغات انگلیسی را درک می‌کند. چنین بازی‌هایی که با تصویرسازی همراه هستند، سرعت یادگیری فرد را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهند.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی دیکشنری تصویری

در این بازی، یک لغت را تعیین کنید و روی برگه کاغذ بنویسید. از گروه مقابل یک نفر روی صندلی می‌نشیند و یک نفر دیگر لغت مورد نظر را روی تخته یا کاغذ نقاشی می‌کند. در حین نقاشی باید فردی که روی صندلی نشسته است، این لغت را حدس بزند و سوالات مختلفی درباره آن بپرسد. تنها کاری که فرد نقاش باید انجام دهد ادامه دادن به کشیدن نقاشی است و به هیچ عنوان نباید صحبت کند. در طی این بازی، رعایت قانون سکوت مانند پانتومیم از طرف فرد نقاش الزامی است. بازی دیکشنری تصویری برای سنین بالای ۵ سال مناسب است.

بیست سوالی

در این بازی، شما باید یک کلمه را در ذهن خود تصور کنید و روی کاغذ بنویسید. سپس فرد دیگری باید برای حدس زدن آن کلمه، سوالاتی را از شما بپرسد. تنها راهنمایی که از سمت شما انجام می‌شود این است که با بله یا خیر او را به سمت کلمه اصلی هدایت کنید. این بازی برای افراد بالاتر از ۵ سال است و پیشنهاد می‌کنیم مکالمات شما به صورت انگلیسی باشد.

از جمله مزایای این بازی در مهارت زبان‌آموزی فرد عبارت است از:

 • تقویت پرسشگری فرد
 • افزایش دامنه لغات و واژگان
 • تقویت مهارت گفت‌وگو و مکالمه

یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی Find the color

بازی رنگ رو پیدا کن یکی از ساده‌تری بازی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. برای انجام این بازی به تعداد فلش کارت رنگی یا مدادرنگی نیاز دارید. هر وسیله رنگی دیگری هم قابل استفاده است. ابتدا رنگ‌ها را به طور در هم می‌چینید. سپس سوال می‌پرسید و یک رنگ را نام می‌برید. فرد مورد نظر باید سریعا رنگ شی را تشخیص و آن را به شما معرفی کند؛ مثلا شما می‌گویید رنگ نارنجی و فرزند شما باید عروسک نارنجی رنگ را تشخیص دهد. نام عروسک را بر زبان آورد و رنگ آن را بگوید. این روند تا انتهای بازی ادامه دارد.

 

حتما بخوانید: بهترین و ساده ترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 

سخن پایانی

در این مطلب، درباره روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی صحبت کردیم. همانطور که پیشتر گفتیم، در این روش هیچ محدودیت سنی و سطحی برای افراد وجود ندارد اما ممکن است برای کودکان جذاب‌تر باشد؛ پون کودکان به بازی و سرگرمی علاقمندتر هستند و کنجکاوی آن‌ها در حین بازی تحریک می‌شود. به این ترتیب، برای یاد گرفتن هر چه بهتر و باکیفیت‌تر زبان خارجی می‌توانید از بازی‌های متنوع بهره‌مند شوید تا مسیر یادگیری خود را هموارتر کنید.

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

سوالی ندارید؟