09352949765

اشتباهات رایج در زبان انگلیسی را بشناسید

بسیاری از افراد که به تازگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اند، دچار خطاهایی می‌شوند. این خطاها ممکن است تاثیر دائمی بر شیوه یادگیری داشته و سبب دشوار شدن روند آموزش و دلزدگی از زبان انگلیسی ‌شود. در این مطلب چند مورد از اشتباهات رایج در زبان انگلیسی را با شما در میان می‌گذاریم. اگر شما نیز در ابتدای مسیر یادگیری زبان دوم هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب با مردان وب همراه باشید.

اشتباهات رایج در زبان انگلیسی

اشتباهات رایج در زبان انگلیسی: خطا در روند یادگیری

برخی از خطاهایی که زبان آموزان مرتکب می‌شوند، در روند یادگیری ایجاد می‌شود و بعضی دیگر پس از یادگیری و به دلیل درک نادرست مطلب، به وجود می‌آید. در ادامه با اشتباهاتی که زبان آموزان در مرحله یادگیری با آن‌ها روبرو می‌شوند، آشنا خواهید شد.

تصورات اشتباه و ترس از صحبت کردن

بزرگ‌ترین اشتباه بعضی از افراد این است که تصور می‌کنند زبان انگلیسی خیلی سخت است! این امر سبب کاهش اعتماد به نفس و در نتیجه جلوگیری از موفقیت آنان خواهد شد. در هنگام تمرین مکالمات در کلاس زبان و یا هر جای دیگر، از صحبت کردن نترسید. مطمئن باشید هیچکس در ابتدای راه از شما انتظار ندارد که مانند یک فرد بومی مکالمه کنید! پس هراس و تصورات غلط را کنار بگذارید و با اعتماد به نفس در تمرینات و گفتگوها شرکت کنید.

به یاد داشته باشید از روزی که تصمیم به یادگیری زبان گرفته‌اید، باید انگلیسی صحبت کردن را نیز آغاز کنید و همه مهارت‎های زبان را در کنار هم پیش ببرید. برای تمرین بیشتر در مکالمه، می‌توانید به پادکست‌ها، موسیقی و… که به زبان انگلیسی هستند، گوش دهید.

 

حتما بخوانید: آموزش اصولی زبان انگلیسی

 

ترجمه مستقیم از زبان فارسی

یکی دیگر از اشتباهات رایج در زبان انگلیسی این است که زبان آموزان تلاش می‌کنند تا جملات انگلیسی را به زبان مادری خود ترجمه کنند. این کار نه تنها کمکی به یادگیری نمی‌کند، بلکه تنها سبب سردرگمی شما خواهد شد. هر زبان ساختار مخصوص به خود را دارد؛ بنابراین سعی کنید تا انگلیسی را با ساختار مربوط به خودش بیاموزید. بهترین روش برای یادگیری زبان دوم، آشنایی با فرهنگ مردم آن کشور، زبان محاوره و اصطلاحات روزمره آنان است.

انجام ندادن تمرین و مرور مطالب

بدون شک برای همه زبان آموزان پیش می‌آید که گرامر و یا کلمه‌ای را فراموش کنند. راه حل جلوگیری از بروز این مشکل و به حداقل رساندن آن، تمرین و مرور است. این کار به شما کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاه‌تری به زبان دوم مسلط شوید.

تمرینات منفعل

به یاد داشته باشید که با شرکت در کلاس زبان، تماشای فیلم و گوش دادن به پادکست انگلیسی و کارهایی امثال این موارد، در حال تمرین منفعلانه زبان هستید. انجام مداوم تمرین‌های منفعلانه، تاثیر زیادی در پیشرفت شما ندارد! شما باید به صورت فعالانه از زبان استفاده کنید و تمرین‌هایی مانند مکالمه و نوشتن را انجام دهید. سعی کنید در یادگیری زبان فعال باشید نه منفعل!

تمرکز بیش از اندازه

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید، باید به همه مهارت‌های آن تسلط پیدا کنید. تمرکز بر بعضی قسمت‌ها، سبب ضعف در سایر مهارت‌ها خواهد شد. به عنوان مثال بعضی از زبان آموزان بر روی یادگیری گرامر خیلی تاکید دارند، در صورتی که در مکالمه با مشکل مواجه هستند.

وقفه در فرآیند یادگیری

تداوم و تلاش، دو اصل مهم در یادگیری هر مهارتی، از جمله زبان است. بدون شک کسی در یادگیری زبان موفق است که به صورت جدی و با پشتکار، آموزش‌های خود را پیش ببرد. کسی که بعد از چند ماه تمرینات زبان را رها کند و دوباره تصمیم به یادگیری بگیرد، پیشرفت چندانی نخواهد داشت.

درک اشتباه مطالب

یکی از بهترین راه‌های یادگیری، استفاده از اشتباهات دیگران است. به همین دلیل در این قسمت اشتباهات رایج در زبان انگلیسی که معمولا بیشتر زبان آموزان مرتکب می‌شوند را، آورده‌ایم تا شما دچار آن‌ها نشوید.

حروف تعریف

استفاده درست از حروف تعریف مانند: a، the و an ممکن است برای انگلیسی زبانان نیز دشوار باشد. معمولا the برای کلماتی به کار می‌رود که برای گوینده یا نویسنده آشنا باشد. حروف تعریف a و an برای کلمات ناشناس و یا نکره استفاده می‌شوند. برای مسلط شدن به این نکات گرامری، باید تمرین‌های مربوطه را انجام دهید.

قیدها و صفت‌ها

برای اکثر زبان آموزان این اشتباه پیش می‌آید که قید ها و صفت‌ها را به جای یکدیگر به کار می‌برند. یکی از گیج کننده‌ترین آن‌ها، به کار بردن Good و Well در جمله است. همه ما می‌دانیم که Good صفت است و Well قید می‌باشد و فعل را توصیف می‌کند. بنابراین باید دقت داشته باشیم تا این دو را به جای یکدیگر به کار نبریم.

حروف اضافه

در هر زبانی به شکل متفاوت از حروف اضافه استفاده می‌شود. تلاش در استفاده از حروف اضافه انگلیسی با ترجمه زبان فارسی، کار بیهوده‌ای است و سبب ایجاد خطا در جملات شما می‌شود.

ترتیب کلمه‌ها در جمله

در انگلیسی، فعل در وسط جمله به کار می‌رود، درصورتی که در زبان فارسی فعل در آخر جملات استفاده می‌شود. همچنین در بعضی از جملات فارسی، فاعل را از جمله حذف می‌کنیم، در صورتی که که در زبان انگلیسی کاربرد فاعل الزامی است. بنابراین انگلیسی ساختار متفاوتی با زبان مادری ما دارد و نباید این دو را با یکدیگر اشتباه گرفت.

 

حتما بخوانید: بهترین و ساده ترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 

ضمایر

یکی دیگر از اشتباهات رایج در زبان انگلیسی استفاده از (he) و (she) به جای یکدیگر است. در زبان فارسی تفاوتی در ضمایر مذکر و مونث وجود ندارد؛ به همین دلیل این تفاوت در انگلیسی، سبب بروز اشتباه می‌شود.

استفاده از حروف بزرگ

قواعد خاصی برای استفاده از حروف بزرگ در زبان انگلیسی وجود دارد. زبان آموزان باید دقت داشته باشند که جایگاه صحیح استفاده از این حروف را بشناسند و درست به کار ببرند. از حروف بزرگ معمولا در ابتدای جملات، در اسامی خاص، شهرها، کشورها، روزهای هفته و ماه‌ها استفاده می‌شود.

سخن پایانی

در این مطلب درباره اشتباهات رایج در زبان انگلیسی و مشکلاتی که برای زبان آموزان به وجود می‌آورد صحبت کردیم. برخی از این اشتباهات در روند یادگیری و برخی دیگر درباره آموخته‌ها اتفاق می‌افتد. استفاده و کسب تجربه از خطاهای دیگران باعث یادگیری بهتر و آسان‌تر برای ما می‌شود. به همین دلیل چند مورد از آن‌ها را بیان کردیم تا مسیر یادگیری زبان انگلیسی را برای شما هموارتر سازیم.

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

سوالی ندارید؟