09352949765

معرفی ۷ مرکز معتبر برگزارکننده آزمون آیلتس در ایران

یکی از بهترین راه‌هایی که به کمک آن می‌توان به اقامت و یا ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و سایر کشورهای مطرح دنیا دست پیدا کرد، شرکت در آزمون‌های بین المللی است. آزمون آیلتس به دلیل اعتبار علمی و پذیرش آن از طرف مراکز آموزشی معتبر، درصدر آزمون‌های بین المللی قرار دارد. بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف بزرگ زندگی خود، ابتدا باید مدرک این آزمون را به دست آورند، اما نمی‌دانند برای شرکت در آن باید به چه مراکزی مراجعه کنند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به معرفی ۷ مرکز برگزارکننده آزمون آیلتس در ایران بپردازیم. تا انتهای مطلب با مردان وب همراه باشید.

ویژگی‌های مراکز برتر آیلتس در ایران چیست؟

برای این‌که بتوانید با خاطری آسوده یک مرکز معتبر برای شرکت در آیلتس را انتخاب کنید، ابتدا باید با ویژگی‌های آن آشنا شوید. به همین دلیل در ادامه مطلب ویژگی‌های یک مرکز استاندارد را بیان خواهیم کرد.

 داشتن مجوز برگزاری آیلتس

برگزارکنندگان معتبر و اصلی آیلتس در سطح بین المللی عبارتند از:

  • موسسات idp استرالیا
  • شورای فرهنگی بریتانیا
  • دانشگاه کمبریج انگلستان

این مراکز علمی و پژوهشی جزو معتبرترین مراکز در جهان هستند که به عنوان برگزارکنندگان اصلی آیلتس معرفی شده‌اند. اما علاوه بر این‌ها مراکز دیگری نیز در داخل کشور اقدام به برگزاری این آزمون بین‌المللی می‌کنند. البته این مراکز ابتدا باید مورد تایید سازمان سنجش کشور قرار بگیرند. سازمان سنجش، این دسته از موسسات را از نظر صلاحیت و وجاهت ارزیابی کرده و در صورت پذیرفته شدن، مجوز لازم برای برگزاری آیلتس را صادر می‌کند. بنابراین یکی از ارکان اصلی هر مرکز برگزارکننده آزمون آیلتس، داشتن مجوز از طرف سازمان سنجش است.

 

مرکز برگزارکننده آزمون آیتلس

حضور ممتحنین (اگزمینر) حرفه‌ای و مورد تایید

حضور اساتید و اگزمینرهای معتبر و مورد تایید سازمان، در مراکز آیلتس الزامی است. این افراد معمولا دارای مدارک عالی در زمینه مربوطه هستند و یا افراد انگلیسی زبان و معتمد سازمان می‌باشند که در جلسه آزمون حاضر می‌شوند. حضور این افراد سبب می‌شود تا موسسه موردنظر، امتیاز ویژه‌ای در مقایسه با سایر مراکز دریافت کند.

برگزاری دوره‌های آموزشی آیلتس به صورت آنلاین و حضوری

معمولا در مراکز آیلتس، دوره‌های مختلفی به هدف افزایش و ارتقای مهارت‌های چهارگانه برگزار می‌شود. شرکت در این دوره‌ها می‌تواند به صورت حضوری و یا مجازی باشد.

ارائه مشاوره‌های لازم در زمینه آیلتس

شرکت کنندگان در دوره‌های آموزشی، می‌توانند در هر مرحله‌ای که قرار دارند، از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های آموزشی در زمینه آزمون آیلتس بهره‌مند شوند. در واقع مرکزی صلاحیت برگزاری آیلتس را دارد که بتواند پیش از آزمون نیز داوطلبین را راهنمایی کرده و خدمات لازم را ارائه دهد.

هزینه مقرون به صرفه

هرچند که در سال‌های اخیر شاهد افزایش هزینه‌های ثبت نام و شرکت در آیلتس هستیم، اما موسسات آیلتس می‌توانند با کاهش هزینه‌های جانبی، تا حد زیادی از مخارج شرکت در آزمون آیلتس بکاهند. در برخی از موسسات آموزشی، هزینه دوره‌ها و آزمون‌های آزمایشی به قدری زیاد است که بسیاری از افراد از شرکت در آیلتس صرف نظر می‌کنند! اما مراکز معتبری نیز وجود دارد که با دریافت هزینه‌ای منطقی، خدمات باکیفیتی ارائه می‌دهند.

با هفت مورد از برترین موسسات برگزارکننده آیلتس آشنا شوید

در این بخش از مطلب، به معرفی ۷ مرکز برگزارکننده آزمون آیلتس در ایران می‌پردازیم. مراکزی که در ادامه قصد معرفی آن‌ها را داریم، با توجه به ویژگی‌هایی که در بخش قبل ذکر کردیم، انتخاب شده‌اند و در زمره بهترین برگزارکنندگان آیلتس قرار گرفته‌اند.

مرکز برگزارکننده آزمون آیلتس

مرکز آزمون آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی ایران

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از با سابقه‌ترین مراکز برگزارکننده آزمون آیلتس در ایران به شمار می‌رود. شرکت کنندگان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد و ثبت نام آنلاین، می‌توانند تقاضای شرکت در این آزمون را به ثبت برسانند. اگر در پی یک موسسه معتبر برای شرکت در آیلتس هستید، توصیه می‌کنیم دانشگاه آزاد را به خاطر بسپارید!

موسسات آموزش عالی پروشات نوین

برای اغلب کسانی که تا به حال در آزمون‌های بین المللی از جمله آیلتس شرکت کرده‌اند، موسسه پروشات نام آشنایی است. این موسسه به همراه اساتید برجسته و حرفه‌ای توانسته نام خود را در زمینه برگزاری آزمون آیلتس، در اذهان عمومی ماندگار کند. برخی از ویژگی‌های برجسته موسسه پروشات عبارتند از:

  • برگزاری کارگاه‌ها و ورکشاپ‌های تخصصی آیلتس
  • داشتن سیستم‌های صوتی مدرن
  • ثبت نام و پرداخت شهریه به صورت آنلاین
  • ارائه مشاوره قبل آزمون
  • محیطی دلنشین و آرام و…

 

حتما بخوانید: آزمون آیتلس چیست و چند نوع دارد؟

 

مرکز آیلتس موسسه فرهنگی ایرسافام

موسسه ایرسافام با کسب مجوز از سازمان سنجش کشور توانسته در زمره مراکز برگزارکننده آزمون آیلتس قرار بگیرد. از جمله ویژگی‌های بارز این مجموعه، می‌توان به بهره‌مندی از سیستم‌های آنلاین ثبت نام و پرداخت، برگزاری دوره‌های آنلاین و جلسات مشاوره رایگان اشاره کرد.

مرکز آزمون آیلتس تهران

مرکز آزمون آیلتس تهران یکی دیگر از مراکز معتبر فعال در زمینه برگزاری آیلتس است. در این موسسه دوره‌های آموزشی در سه سطح مقدماتی، میانه و پیشرفته برگزار می‌شود. این مرکز در شهرهای شیراز، کرج و کیش دارای شعبات متعدد است. در سایر شعبه‌های این موسسه نیز امکان برگزاری آزمون آیلتس وجود دارد.

موسسه آموزش شکوه سمنان

موسسه آموزش شکوه سمنان دارای تجارب ارزنده‌ای در زمینه برگزاری آزمون آیلتس است. خدماتی که در موسسه شکوه ارائه می‌شود از نظر کیفیت با بسیاری از مراکز دیگر در ایران برابری می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این آموزشگاه، می‌توانید به وبسایت این مرکز مراجعه کنید.

مرکز آزمون آیلتس موسسه پارسیان

هرچند که این مجموعه در مقایسه با سایر موسسات از سابقه چندانی برخوردار نیست، اما نمی‌توان از خدمات باکیفیتی که در زمینه آیلتس ارائه می‌دهد، صرف نظر کرد. در وبسایت این موسسه می‌توان به تقویم زمان برگزاری آزمون‌ها دسترسی پیدا کرد. همچنین امکان ثبت نام و اطلاع از سایر موارد مربوط به برگزاری آزمون، به صورت آنلاین، وجود دارد.

موسسه آموزش عالی آزاد عصر دین و دانش

یکی دیگر از معروف‌ترین و معتبرترین مراکز برگزاری آزمون آیلتس، موسسه دین و دانش است. داوطلبان زیادی تجربیات بی‌نظیری از شرکت در آزمون آیلتس در این موسسه دارند. این مرکز نیز با بهره‌گیری از اساتید کارآزموده، در زمینه برگزاری آیلتس، دارای سابقه درخشانی است.

جمع بندی

برای کسانی که رویای مهاجرت به کشورهای مطرح دنیا و یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر بین المللی را در سر می‌پرورانند، آزمون آیلتس یک مرحله سرنوشت ساز زندگی محسوب می‌شود. درواقع برای این‌که بتوانید این مرحله مهم زندگیتان را پشت سر بگذارید، نیاز است با تمامی موضوعات جانبی آن آشنا شوید. مرکزی که برای شرکت در آزمون آیلتس انتخاب می‌کنید، باید معیارها و استانداردهای لازم را داشته باشد. به همین دلیل در این مطلب به معرفی ۷ مرکز آزمون آیلتس در ایران پرداختیم.

تا کنون ۰ نظر ثبت شده است. شما نیز نظرات و گفتگوهای این مطلب را بخوانید

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

سوالی ندارید؟