09352949765

بهترین سن یادگیری زبان چه زمانی است؟

بهترین سن یادگیری زبان چه زمانی است؟

این سؤال که آیا براي یادگیري زبان دوم دورة خاصی وجود دارد که قبل و بعد آن انسان قادر به یادگیري زبان نیست، چالش ی فرا روي محققان بوده است. کرول ( ۲۰۰۸ ) کاملا موافق نظریۀ دورة خاص است و معتقد است قبل و بعد از این دوره، بعضی از توانا یی هاي خاصزبانی رشد نمی کنند. به اعتقاد او دورة خاص براي یادگیري زبان دوم بلوغ است و پس از بلوغ توانایی یادگیري زبان دوم از بین می رود. به باور او علت این امر، اختصاص یافتن فعالیت هاي خاص به نیمکره هاي چپ و راست مغز است . این دوره، از حدود ۲ سالگی شروع می شود و با بلوغ فرد خاتمه می یابد . براون ( ۲۰۰۱ ) معتقد است که قبل از بلوغ، مغز کودك ازانعطاف پذیري برخوردار است و به همین دلیل می تواند زبان دوم را راحت تر بیاموزد. به اعتقاد او بر اساس تحقیقات انجام شده می توان نتیجه گرفت، تنها مهارتی که یادگیري آن پس از بلوغ دشوار است، کسب لهجۀ بوم ی زبانان است . هاکوتا، با یلوستوك و وایلی ( ۲۰۰۳ ) مخالف چنین دوره اي اند.

 

یادگیری زبان انگلیسی در خردسالان و کودکان

یادگیری زبان انگلیسی در خردسالان و کودکان

استاینبرگ ( ۱۹۹۹ ) اعتقاد دارد سن ایده آل براي یادگیري زبان به دو عامل بستگی دارد:

 • منطق، حافظه و توانایی مهارت هاي حرکتی در زبان آموز
 • نحوة آموزش: به این معنا که آیا زبان آموز در محیط زبان را یاد می گیرد یا در کلاس.

 

با افز ایش سن توانایی پردازش استقرایی تغییري نمی کند، ولی پردازش تحلیلی رشد کرده ۹ سالگی به کمک زبان آموز می آید. حافظه نیز – و قدرت بیشتري پیدا می کند و در حدود سن ۶در حدود ۹ سالگی به حداکثر می رسد و بعد از آن کم می شود. البته باید گفت هیچگاه آنقدرکم نمی شود که توانایی یادگیري زبان از بین برود . مهارت هاي حر کتی هم مانند حافظه، در سن ۹  سالگی به حداکثر خود می رسند و پس از آن کم می شوند، البته نه به آن اندازه که یادگیري تلفظ غیرممکن شود.

استاینبرگ ( ۱۹۹۹ ) اعتقاد دارد در محیط طبیعی، کودکان کوچکتر نسبت به بزرگسالان و کودکان بزرگتر راحت تر با افراد جامعۀ زبان دوم ارتباط برقرار می کنند، به هم ین دلیل زودتر زبان را می آموزند. افراد بزرگسال به خاطر این که می ترسند اشتباه صحبت کنند، کمتر سعی می کنند با دیگران ارتباط برقرار کنند. در محیط طبیعی شانس کودک ان بزرگتر براي یادگیري زبان دوم، به خاطر حضور در مدرسه و تبهترین سن یادگیری زبان انگلیسی وماس بیشتر با افراد جامعۀ زبان دوم، از بزرگسالان بیشتر است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون یادگیری زبان انگلیسی ویژه کودکان ۲ تا ۷ سال اینجا را کلیک کنید.

در این بخش میتواند سوالات خود را پیرامون  همچنین مشکلات خود را با بنده در میان بگذارید. سوالات شما حداکثر طی ۴ روز کاری پاسخ داده خواهد شد و در صورت نیاز برای شما عزیزان وقت مشاوره تلفنی تعیین خواهد شد.

دیدگاهها و نظرات کاربران عزیز

 1. A.e نوشته است:

  با سلام و خسته نباشید.من خیلی علاقه به یادگیری زبان انگلیسی دارم .همینطوری بعضی لغات رو یاد میگیرم لطف کنید راهنماییم کنید چطوری باید شروع کنم .ضمنا مدرکم لیسانس .باتشکر

 2. اردلان نوشته است:

  با سلام خدمت استاد عزیز
  جناب آقای مردان بنده ۲ سوال از جنابعالی دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
  ۱- من و همسرم حدود ۷ ماه دیگه عازم مونترال هستیم و چون در مدتی طولانی فقط فرانسه خواندیم سطح زبان انگلیسی خیلی پایین اومده میخواستم ببینم چه مدت زمان طول میکشه واسه اینکه بتونیم تا حدی که در کشور کانادا به مشکل نخوریم صحبت کنیم و آیا بعد از یاد گیری این مرحله میتونیم جهت آزمون آیلتس هم آماده شویم
  ۲- ما یک پسر ۳ ساله داریم طی مدتی که کانادا بودیم تا حدی با کلمات فرانسه و انگلیسی آشنا شده واسه پسرم در این سن هم میشه زبان آموزش ببیند
  لطفا جواب من را به ایمیلم ارسال کنید
  بسیار سپاسگزارم

 3. محمد جواد مردان نوشته است:

  سلام دوست عزیز
  ۱- برای آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس با توجه به پیش زمینه قبلی شما در زبان انگلیسی، حدود ۳ تا ۴ ماه بصورت نیمه فشرده فرصت نیاز خواهید داشت تا برای کسب نمره ی ۷ جنرال خود را آماده سازید.
  ۲- بهترین سن یادگیری زبان سنین پیش از ۷ سالگی میباشد، جهت اطلاع از نحوه آموزش و یادگیری فرزند عزیزتان با تلفن ۰۹۳۵۲۹۴۹۷۶۵ تماس حاصل فرمایید.

  با تشکر
  مردان

 4. afv نوشته است:

  با سلام

  جناب آقای مردان من حدود ۳ ماه دیگر عازم کانادا هستم . میخواستم ببینم در این بازه زمانی جنابعالی کلاسهای مکالمه را به من پیشنهاد میکنید یا کلاسهای مکالمه در سفر که با توجه به موقعیت ذکر کرده بودید.
  با سپاس از جنابعالی

سوال یا نظری دارید؟ بنویسید و ارسال کنید.

مشترك خبرنامه ما شويد و ما مطالب مفيد را براي شما ارسال خواهيم كرد :

سوالی ندارید؟